Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Domů >> Vázací a manipulační technika >> Vázací ocelová lana

Vázací ocelová lana

Použití - vázací ocelová lana díky svým vysokým užitným vlastnostem nacházejí nejširší použití ve všech oblastech průmyslu při zvedání, spouštění a zavěšování břemen.

Značení - na nalisované objímce nebo plechovém štítku, značení obsahuje: značku výrobce, výrobní ( sériové číslo ), únosnost ( u vícepramenných vazáků nosnost do 45° a 45°- 60° úhlů sklonu ).

Omezení - ocelová lana s oky s nalisovanými objímkami ze slitin hliníku se nesmí používat v prostředí s nebezpečím výbuchu metanu SNM-1, SNM-2 a SNM3 a všude tam, kde by byly vystaveny sálavému teplu nebo dotyku s břemeny s povrchovou teplotou 60°C a více. Ocelové lana se zapletenými oky nesmějí být používána při teplotě 100°C a více. Vázací lana je zakázáno vázat přes ostré hrany s poloměrem zaoblení menším než 2,5 násobku průměru lana. Přes ostré hrany je nutné použít polyuretanové ochrany.

Prohlídky – ocelová lana je potřeba kontrolovat před každým použitím a je potřeba vyřadit taková lana, která vykazují následující porušení: zlomené dráty, deformace lana, deformace zápletů, objímek ok nebo příslušenství, nadměrné opotřebení, poškození teplem, koroze lana.

Nosnost - nosnost vázacích ocelových lan naleznete v tabulce.


Tabulka nosnosti vázacích ocelových lan


Vázací ocelová lana dodáváme:


Dodávané ukázky ocelových lan:

^ Nahoru ^